Na co pożyczają Polacy?

Na co pożyczają Polacy?

Warto wiedzieć, że kredyt ma nawet co drugi Polak. Na szczęście jesteśmy uznawani za jednych z najbardziej wiarygodnych i wypłacalnych kredytobiorców, dzięki czemu instytucje bankowe proponują nam coraz korzystniejsze oferty. Sprawdźmy, na co rzeczywiście pożyczamy i jakiego rzędu są to kwoty.

Cel zaciągania zobowiązań kredytowych

Tylko 17% Polaków pożycza dzisiaj pieniądze, by spłacić zaległe zobowiązania. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu był to priorytet, z jakim zgłaszaliśmy się do banków. Dzisiaj ewidentnie nie mamy problemów z długami oraz regularnym spłacaniem zobowiązań. Polskie społeczeństwo się wzbogaca i w końcu stać na „zastrzyki finansowe”, które w terminie udaje się spłacać. Ciekawostką jest to, że jeszcze mniej osób pożycza dzisiaj na leki czy pokrycie kosztów leczenia i jest to kolejna, pozytywna informacja.

Pożyczamy za to na wakacje, zaciągamy kredyt na remont domu, samochód, zakup sprzętów domowego użytku. Nadal sporo osób pożycza jeszcze na święta, wyprawkę szkolną czy kursy doszkalające. Same banki zauważają jednak, że znacznie rzadziej zaciągamy kredyty hipoteczne. Stać nas na nabywanie nieruchomości za gotówkę.

Ile pieniędzy pożyczamy?

Najwięcej kredytobiorców czy pożyczkobiorców zaciąga zobowiązania, których wartość nie przekracza 30 tysięcy złotych. Tyle wystarcza, by nabyć auto, wykonać remont czy nabyć sprzęt AGD. Eksperci potwierdzają, że największą popularnością cieszą się kredyty na dowolny cel, ale równie chętnie zaciągane są zobowiązania celowe, takie jak kredyt na remont domu.

Forma kontaktu z bankiem

Jeszcze do niedawna potencjalni kredytobiorcy udawali się do placówek banku czy siedzib firm pożyczkowych, by tam dopełnić formalności. Dzisiaj coraz częściej wybierany jest pośredni kontakt z tymi instytucjami. Chętnie korzystamy na przykład z pośredników, którzy reprezentują nas podczas całego procesu weryfikacji danych aż do wydania decyzji kredytowej.

Chętnie korzystamy też z opcji zaciągania zobowiązań przez internet. Właśnie w ten sposób zaciągany może być kredyt na remont domu, pożyczka na sprzęt AGD czy kredyt na inny, dowolny cel. Cała procedura jest tak samo bezpieczna, ale o wiele szybsza, a środki mogą znaleźć się na koncie jeszcze tego samego dnia. Warto wiedzieć, że kontakt pośredni poprzez internet cieszy się dzisiaj tak dużą popularnością, że każdego roku likwidowanych jest blisko 20% tradycyjnych oddziałów instytucji finansowych.

Preferencje kredytowe Polaków

Wiadomo, że chcemy zaciągać zobowiązania na jak najkorzystniejszych warunkach. Interesuje nas długi okres spłaty i niskie raty. Coraz częściej zwracamy jednak uwagę na komfort kontaktu z instytucją finansową oraz jakość obsługi klienta. Banki i firmy pożyczkowe, które stawiają na nowoczesne rozwiązania online, są dzisiaj lepiej postrzegane i chętniej wybierane przez świadomych Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.